Франк Синатра: Отнасяй се с жените като с дами, а с дамите като с жени

Html code here! Even shortcodes! Replace this with your code and that's it.

Споделете, харесайте, последвайте ни:

Франсис Албърт Синатра се ражда на 12 декември през 1915 г. и е единственото дете на италианските имигранти Натали Дела и Антонио Мартино Синатра. Напуска училище без да завърши. Изключен е заради грубото си поведение. Майка му е известна като активен член на демократическата партия, но развива и нелегален бизнес с аборти вкъщи. Била е арестувана два пъти заради тази дейност. Синатра пък е арестуван заради връзка с омъжена жена, което се е считало за престъпление по онова време. Бащата на Синатра работи като пожарникар. Дори по време на Голямата депресия в САЩ през 30-те Доли дава на Франк достатъчно джобни, за да излиза с приятели и му купува скъпи дрехи. По онова време Франк работи временно като вестникар. В началото на 30-те години започват и първите изяви на Франк пред публика.

Резултат с изображение за frank sinatra hd

Франк Синатра има четири брака. От първия с Нанси Барбато, с която са женени от 1939 до 1951 г., има три деца – Нанси, Франк и Тина. Следващият му брак е през 1951 г. с актрисата Ава Гарднър. Развеждат се през 1957 г. През 1966 г. се жени за Мия Фароу. Развежда се и с нея през 1968 г. Последният брак на Франк Синатра е през 1976 г. с Барбара Маркс, с която остава до смъртта си.

Първият му пробив в музиката е през 1935 г., когато се изявява в радио шоу като част от формацията The Hoboken Four. През 1939 г. подписва договор с Хари Джеймс като солист на неговата банда, после се присъединява към Томи Дорси и неговия оркестър, с който изпява първия си хит, стигнал до No1 в класация на Billboard – „I’ll Never Smile Again“.

Резултат с изображение за frank sinatra hd

През 1942 г. Франк започва солова кариера, като си печели името на певец номер едно сред тинейджърите от тази епоха. Известен е случаят през 1944 г., когато 35 000 човека блокират улиците пред New York Paramount в очакване да видят своя идол.

По това време актьорската кариера на Синатра е в разцвета си. Големи печалби носи главната му роля във филма „Anchors Aweigh“ (1945), където си партнира с Джийн Кели. Следващата година получава „Оскар“ за участието си в късометражен филм срещу нетърпимостта, наречен „The House I Live In“. Записва и издава първия си албум „The Voice of Frank Sinatra“.

Резултат с изображение за frank sinatra hd

През 1951 г. продажбите на негови записи обаче намаляват, както и интересът към изявите му на сцена. Появяват се проблеми с гласните му струни, тъй като годините, прекарани в непрекъснати изяви в нощни клубове, си казват думата.

Синатра обаче продължава да се снима в киното – във филмите „Meet Danny Wilson“ (1951), „From Here to Eternity“ (1953). Ролите са успешни. Също така успешни се оказват и тези във филмите „Suddenly“ (1954) и „The Man With the Golden Arm“ (1955). През 1953 г. издава и албума „In the Wee Small Hours“, в който е включен хитът „Young at Heart“.

Резултат с изображение за frank sinatra hd

През 1961 г. основава своя звукозаписна компания – Reprise Records, а през 1962 г. Франк прави и най-добрия си филм в киното – „The Manchurian Candidate“. Издава и един от най-успешните си албуми – „September of My Years“, с който печели „Грами“ за албум на годината.

През 1993 г. записва и последните си албуми „Duets“ и „Duets II“, които се оказват много успешни и печелят на Синатра нова публика почти 60 години след началото на славния му период.

Франк Синатра умира на 14 май 1998 г. от сърдечен удар. Надписът на надгробния му паметник гласи: „Най-доброто тепърва предстои“.

Резултат с изображение за frank sinatra hd

Представяме ви избрани цитати на Франк Синатра:

„Отнасяй се с жените като с дами, а с дамите като с жени.“

„Едно „Обичам те!“ струва повече от всички пари.“

„По принцип аз съм за всичко, което ви върши работа през нощта, било то молитва, успокоителни или бутилка Джак.“

„Алкохолът може би е най-големият враг на човека, но Библията учи да обичаш врага си.“

„Дори да не познаваш човека на другия край на света, обичай го просто защото е като теб. Той има същите мечти, същите надежди и страхове. Всички принадлежим на един свят, приятелю, всички сме съседи.“

„Хората често отбелязват какъв късметлия съм. Късметът ти е необходим, единствено за да получиш шанса да продадеш себе си в правилния момент. Оттам нататък трябва да имаш талант и да знаеш как да го използваш.“

„Искам да бъда запомнен като мъж, който е имал прекрасен живот, чудесни приятели и добро семейство. Не мисля, че мога да искам нещо повече от това.“

„Най­доброто отмъщение е огромният успех.“

„Жал ми е за хората, които не пият ­ през целия ден се чувстват така, както са се събудили сутринта.“

„Обичам интелигентните жени. Когато излезеш с тях, не се чувстваш като на конкурс за манекенки.“

„Един приятел никога не може да бъде товар.“

„Големият урок на живота е – никога не се страхувай от някого, или от нещо.“

„Не търся тайната на живота. Просто преминавам от ден в ден, вземайки каквото дойде.“

„Накриви шапката си – ъглите са въпрос на отношение.“

 

ARTday.bg

spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНО

Моя любов

МОЯ ЛЮБОВ Заради очите ти си струва да отмина всяка лоша дума с мълчание, моя любов. Заради косите ти си струва са заспивам сам и да сънувам узряла ръж, моя...

Оригиналът на Панагюрското златно съкровище се завръща за месец в Панагюрище

От 9 август до 10 септември всички жители и гости на град Панагюрище отново ще могат давидят оригинала на Панагюрското златно съкровище, съобщиха от...

Бърнард Шоу: Опасно е да си искрен, освен ако не си и глупав

Джордж Бърнард Шоу е британски драматург, писател, пътешественик, есеист и театрален критик, носител на Нобелова награда за литература (1925). Ирландец по своя произход, той...

Единственото място, където оптимизмът процъфтява, е лудницата!

Най-удивителното е какви умни мисли изказват хората, когато говорят за глупостта на другите. Че това е така, се убеждаваме от Боб Фенстър и неговата...

Краят на невинността

"Cветът се променяше, невинността си бе отишла, добродетелите също. Върху ръждясващия свят бе плъзнала тревога: какво ли не бе изгубено - и добрите обноски,...