Актьорът споделя за в. „Индипендънт“ възгледите си за мъжествеността
Шон Пен винаги е бил поне толкова известен и обсъждан за своите публично изразени позиции, колкото и за ролите си. След като през 2021 г. той се прочу като отявлен проваксър, принудил целия екип на сериала Gaslit с негово участие да се имунизира срещу Covid-19, той отново се изяви в интервю за британския в. „Индипендънт“. В него Шон Пен споделя за възгледите си за мъжествеността и критикува процеса на „феминизиране“ на мъжете.
„Аз съм от хората, които вярват, че мъжете в американската култура са безпощадно феминизирани. Не мисля, че грубостта или неуважителното отношение към жените е мъжественост. Но и не смятам, че за да бъдем добри към жените, трябва да станем като тях“, споделя актьорът. „Според мен мъжете са феминизираха твърде много. В живота ми е имало силни жени, които не приемат мъжествеността като знак за потисничество над тях. Струва ми се, че хората, които се отказват от дънките и слагат пола, имат твърде много гени на страхливци.“
Пен сподели тези свои съображения в интервю за своя филм „Денят на флага“, където участва и неговата дъщеря Дилън Пен. Според него героят му във филма е олицетворение на позабравената класическа мъжественост от миналото, към която изпитва известна носталгия. Актьорът даде интервюто в присъствието на дъщеря си, а Independent уточнява, че 30-годишната жена не е коментирала думите му и е „останала загледана в пространството“, след като ги е чула.
Преди броени дни Шон Пен изрази мнение по същата тема в iNews, където сподели, че е разочарован от наложената представа как трябва да се държи един мъж в днешно време. Според него съвременното общество разполага с все по-малко примери за истинско „мъжествено поведение“.
61-годишният актьор и режисьор е носител на две награди „Оскар“, а едно от първите неща, с които се прочу през 80-те (преди големите си роли) беше, че бие първата си съпруга Мадона. Певицата бе завела съдебен иск, който по-късно оттегли, а десетилетия по-късно тя заяви, че обвиненията й към Пен са били „възмутителни, безразсъдни и фалшиви“.
ARTday.bg