Изкуствен интелект подмладява и състарява Том Ханкс в новия му филм

Html code here! Even shortcodes! Replace this with your code and that's it.

Споделете, харесайте, последвайте ни:

Използването на изкуствен интелект тревожи Холивуд, но това не попречи на Том Ханкс да се изуми от тази „невероятна“ технология, която направи възможно подмладяването и състаряването му в реално време в най-новия му филм, предаде АФП.

В „Тук“ (Here) двукратният носител на „Оскар“ се впуска заедно с актрисата Робин Райт в пътешествие през времето в интимния свят на двойка, с нейните радости, скърби и съмнения, разпределени в няколко десетилетия.

Технологията позволява на Том Ханкс да интерпретира героя си през поколенията – от идиличен тийнейджър до крехък старец.

Създателите на филма обединяват усилия със студио Metaphysic, за да разработят инструмент, наречен Metaphysic Live, който прави възможно подмладяването или състаряването на актьорите по команда.

„Невероятното беше, че всичко се случваше в реално време“, казва 68-годишният Том Ханкс.

Актьорът може да види резултатите от изпълнението си – с по-гладко лице или с лице, белязано от тежестта на годините, само няколко мига след всяка сцена, вместо да чака осем месеца за постпродукцията.

Използването на ИИ предизвиква полемики в Холивуд, където актьори и сценаристи организираха продължителни стачки миналата година, чувствайки се застрашени от този технологичен напредък.

За филма „Тук“ на режисьора Робърт Земекис компанията за изкуствен интелект „взима“ осем милиона изображения на актьорите от мрежата, за да пресъздаде лица, съответстващи на всички епохи.

„Те претърсиха мрежата за наши снимки от всички епохи – всички събития, които сме снимали, всички филмови снимки, всички семейни снимки, които могат да бъдат намерени  някъде“, разказва Том Ханкс.

Използването на изкуствен интелект не е единственото техническо постижение на филма. Той е заснет изцяло със статична камера, поставена през по-голямата част от времето в ъгъла на всекидневната на американска къща в покрайнините.

Този статичен план се допълва от редовни скокове във времето – разказът се движи напред-назад между различни моменти от живота на двойката и дори се връща към предишни поколения или далечни епохи, чак до динозаврите.

„Тук“ е базиран на комикса на Ричард Макгуайър, който използва същата концепция.

„Трябваше да останем верни на стила на книгата“, казва режисьорът Робърт Земекис, хвалейки процеса, който създава „наистина осезаема интимност“.

ARTDAY.BG

spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНО

Стихотворение от Станка Пенчева: Как не искаме да сме същите…

*** Какъв едновремешен сняг вали - бавен и благ, простодушен. Прегазват го настървено коли, комините бързат да го опушат, снегорините - да го пометат. А той си пада унесено, не подбира ни...

Спиноза: На човек, който се срамува, е присъщо желанието да живее честно

По мнението на видния британски философ от наше време Бертранд Ръсел, идеите във философията на Спиноза трябва да бъдат използвани, за да можем чрез...

Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим

Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като...

Емир Кустурица на 70

Емир Кустурица - лошото момче на сръбското кино, днес става на 70 години. Ексцентричен режисьор, актьор и сценарист на десетки филми, отличени с престижни...

Тъгата на Пинокио по Карло Колоди

Карло Лоренцини Колоди е роден на 24 ноември 1826 година във Флоренция. Колоди е псевдоним — име на красиво градче в Италия, в което...