Ани Ленъкс няма намерение да се оттегля от музиката (видео)

Html code here! Even shortcodes! Replace this with your code and that's it.

Споделете, харесайте, последвайте ни:

Ани Ленъкс планира да набира чрез музиката си средства за благородни каузи, като не възнамерява да слага край на изпълнителската си кариера. Това съобщи певицата от „Юритмикс“ в интервю за Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Въпреки че Дейв Стюарт, неин партньор в дуото „Юритмикс“, което е част от Залата на славата на рокендрола, наскоро написа, че Ленъкс „няма да пътува повече“ и няма да участва в турнето „Sweet Dreams 40th Anniversary Tour“ тази есен, певицата обясни пред световната осведомителна агенция, че ще продължи да се изявява, особено на събития, които подкрепят каузи, за които е запалена, и ще работи по проекти с нестопанска цел.

„Не се оттеглям от нищо“, каза Ленъкс и добави: „Просто си давам почивка, защото прекарах десетилетия на път. И на 68-годишна възраст имам голям късмет, че мога да правя еднократни изяви от време на време. Но мисля, че искам да се ангажирам с истинско турне, в което имаш ангажименти за 73 дати вечер след вечер и непрекъснато си по пътищата – това е невероятно интензивно и тежко“.

Вместо това Ленъкс планира да се изявява на повече събития като „Time for Change“ – кампания за набиране на средства за многобройни организации с нестопанска цел, включително инициативата на Ротари Интернешънъл „Да сложим край на полиомиелита сега“ (End Polio Now). Тази неделя Ленъкс ще пее на сцената на Колизеума в Рим, придружена само от пиано, като част от благотворителната акция.

Алберто Чекини, член на борда на директорите на Ротари Интернешънъл и един от организаторите на събитието, заяви, че Ленъкс е била лесен избор за хедлайнер както заради музиката си, така и заради ангажимента си да сложи край на полиомиелита. Той каза, че провеждането на концерта в Италия ще подсилва посланието на нейното изпълнение.

Дженифър Джоунс, бивш президент на Ротари Интернешънъл и нов член на попечителския съвет на организацията, обяви, че тази година в света са регистрирани само седем случая на полиомиелит, което е с 99,9% по-малко от 1988 г., когато започва Глобалната инициатива за изкореняване на полиомиелита.

Ленъкс каза, че е била вдъхновена да се включи в „Да сложим край на полиомиелита сега“, защото са толкова близо до изкореняването на болестта, че иска да направи каквото може, за да помогне за тази победа. „За мен е голяма чест да бъда част от това“, каза тя.

В интервюто Ленъкс засяга и въпроса за ролята на жените в съвременния свят: „Ами аз съм жена. И съм живяла живота си като жена. Раждала съм и съм губила дете. Така че съм имала някои наистина дълбоки житейски преживявания и се идентифицирам с жените по целия свят. Описвам се като глобална феминистка, защото смятам, че овластяването на жените и момичетата трябва да бъде изцяло глобален въпрос“.

Съчетаването на музиката с благородните каузи Ани Ленъкс обяснява по следния начин: „Освен забавлението, има и аспект на желанието да се промени светът. Аз съм само един човек сред милиардите хора на планетата, но това е много сърдечен ангажимент от моя страна – да направя каквото мога“.

Снимка: Wallpaper Flare

ARTDAY.BG

spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНО

Хенри Милър: Най-голямата лъжа е да обещаеш да обичаш един човек цял живот

Хенри Милър е роден на 26 декември през 1891 г. в Ню Йорк. Отказва се от следване в университета, сменя множество професии. Установява се...

Зачатието – свято. Рождението – с писък.

Тъй рече Виктор във деня на Йосиф И мисля за Бащата. И за бащата мисля. Зачатието – свято. Рождението – с писък. Грехът е първороден, а ти,...

57 години без смеха на Чудомир

„Не съм от тия, как’Сийке, ама…” Накарахме ли ви да се усмихнете?! То си е за смях, защото всички се улавяме да повтаряме репликата,...

Карел Чапек: Нищо не е по-странно за човек от собствения му образ

Карел Чапек се ражда в градчето Мале Сватоньовице, по онова време намиращо се в пределите на Австро-унгарската империя, на 9 януари 1890 година. Момчето се...

Който не носи Коледа в сърцето си, никога няма да я открие под коледното дръвче

Според Речника на българския език, съставен от ИБЕ към БАН, „Коледа“ произлиза от латинската дума calendae – „първият ден от месеца“. Рождество Христово (другото...