Пламен Бейков и маестро Антъни Арморе с общ концерт тази вечер в зала „България“

Html code here! Even shortcodes! Replace this with your code and that's it.

Споделете, харесайте, последвайте ни:

Събитието е част от програмата на Софийската филхармония и е подкрепено от Образователния център М.П.Т. Тел Авив

Тази вечер от 19 часа в зала „България“ ще можем да се насладим на изпълненията на Пламен Бейков и маестро Антъни Арморе в концерт с творби на Ернест Блох, Густав Малер и Барух Берлинер.

Концертът обединява класически шедьоври и съвременни произведения, които тепътва ще получат своята оценка. Гост на концерта ще бъде д-р Барух Берлинер, композитор на „Генезис“.

Програмата включва:

Ернест Блох – Оркестрова сюита “Поеми на морето“
Густав Малер – „Песни на странстващия калфа“
Барух Берлинер – “Генезис”

Американският диригент с италиански произход АНТЪНИ АРМОРЕ има богат опит с оперни и симфонични оркестри в САЩ, Германия, Австрия, Белгия, Чехия, Словакия, Англия, Румъния, Босна и Херцеговина, Молдова, България, Полша, Сърбия, Финландия и Китай.

В САЩ е бил музикален директор и диригент на Портландският Камерен оркестър (Орегон). С назначаването му там за директор на Операта създава цикъл „Композитори на Орегон”, представящ най-значимите местни автори. А с Камерната опера на Орегон изпълнява рядко поставяни творби на Хайдн и Моцарт. Той е основател и артистичен директор на музикалният фестивал „Ернест Блох” и на Нюпортския Симфоничен оркестър, който под негово ръководство бързо се прочува в целия регион. По същото време става диригент и нa Колумбийския Симфоничен оркестър (Портланд, Орегон), където се специализира в мащабен симфоничен репертоар.

От 2001 г. Антъни Арморе активно се изявява в Европа, води майсторски класове за диригенти, организира Международния конкурс за оперно дирижиране „Blue Danube”. По покана на Маестро Йон Йанку работи заедно с него в Националната опера на Тимишоара. Бил е заместник директор и диригент на Opera Constanta, по същото време и артистичен съветник и диригент на Filarmonica Marea Neagra. От 2004-а се установява във Виена, дирижира концерти, оперни спектакли, записи, предприема турнета. Той е записал със Словашката симфониета за Disques CDE-GALLO Records в Лозана диск „Завръщания” с творби на американски композитори от Европа – Ернест Блох, Томас Свобода и Клаус Корнел. Неотдавна записва и изпълнява концертно с Филхармония „Яначек” – Острава творби на композитори от Австралия, Холандия, Канада, САЩ и Англия. В България е дирижирал оркестри и оперни спектакли в София, Русе, Пловдив, Бургас, Пазарджик и Стара Загора.

ПЛАМЕН БЕЙКОВ е завършил оперно пеене в Кралския колеж за музика – Лондон и е специализирал при знаменития Борис Христов в Рим. От есента на 2016-а изучава музикално-сценична режисура в НМА „Проф. Панчо Владигеров“ в класа на доц.Виолета Горчева.

Вече десет сезона той е солист на Държавна опера-Русе. Като концертен и кантатно-ораториален изпълнител се е изявявал на най-авторитетните музикални подиуми в Испания и Русия – Auditorio NacionaI – Мадрид, Palau de la Musica Catalana и Teatro Liceu – Барселона, зала „Чайковски”, Международния дом на музиката – Москва и Камерната зала на Московската консерватория „П. И. Чайковски”, Голямата филхармонична зала в Санкт Петербург, а в началото на 2017 и във Филхармоничната зала в Осака , Япония и др.

През 2016 г. на камерната сцена на Държавна опера – Русе Пламен Бейков осъществява своя режисьорски дебют с постановката на операта „Човешкият глас“ от Франсис Пуленк. В началото на следващия  сезон на Русенската опера е и премиерата на втората му постановка – комичната опера-интермецо от Джовани Батиста Перголези „Учителят по музика“. През юни 2017-а е световната премиера на едноактната опера „Пламъци в платната на нощта“ от гръцкия композитор Гиоргос Минас, която Бейков реализира в продукция на Държавна опера– Стара Загора.

Д-р БАРУХ БЕРЛИНЕР е роден в Тел Авив, Израел. Завършва математика в Университета в Цюрих, Швейцария, с докторска степен. Бил е старши актюер в Швейцарската Застрахователна компания в Цюрих и гост лектор в различни университети по света. От 1990-а до 2007 г. работи като старши научен сътрудник и председател на Научния комитет в Застрахователния център Ерхард във Факултета по Мениджмънт на Университета в Тел Авив. Публикува две книги и около сто статии в актюерски проучвания и финанси. Обича да композира и пише поеми.

Композирането на Симфоничната поема „ГЕНЕЗИС“ (СЪТВОРЕНИЕТО НА СВЕТА) за Берлинер е реализацията на една мечта. Да се вплете в музика най-важния и красив текст на оригиналния език – текстът на Библията на староеврейски – е огромна задача и той избира да въведе текста чрез четец, а не хор, за да може най-добре да бъде изразен и разбран.

Симфоничната поема описва в 7 части ключови моменти от създаването и началното развитие на света, от първия ден на Сътворението до Дъгата на Завета.

Творбата е адаптирана за симфоничен оркестър от Евгени Левитас.

АRTday.bg

Следвайте страницата ни във Фейсбук: https://www.facebook.com/ArtDay.bg/

spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНО

Спиноза: На човек, който се срамува, е присъщо желанието да живее честно

По мнението на видния британски философ от наше време Бертранд Ръсел, идеите във философията на Спиноза трябва да бъдат използвани, за да можем чрез...

Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим

Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като...

Емир Кустурица на 70

Емир Кустурица - лошото момче на сръбското кино, днес става на 70 години. Ексцентричен режисьор, актьор и сценарист на десетки филми, отличени с престижни...

Тъгата на Пинокио по Карло Колоди

Карло Лоренцини Колоди е роден на 24 ноември 1826 година във Флоренция. Колоди е псевдоним — име на красиво градче в Италия, в което...

Другата аз

ОГЛЕДАЛО Аз съм сребърна и точна. Без предубеждения. Това, което виждаш, поглъщам го веднага. В чистия му вид – без примес от любов или омраза. Не съм жестока,...